Szanowni Państwo,

Staliśmy się ofiarą oszusta i złodzieja modułów, który korzystając z luk w systemie PrestaShop, wgrał swoje oprogramowanie na nasz testowy serwer i pobrał zawartość konkretnych modułów, które stworzyliśmy.

Tym samym uzyskał dostęp do kodów źródłowych aplikacji, które są chronione prawami autorskimi i może wykorzystać je do osiągnięcia własnych korzyści materialnych.

Powiadomiliśmy policję o popełnionym przestępstwie i mamy nadzieję, na sprawne zajmie się tą sprawą.

Prosimy również by zabezpieczyć swoje sklepy internetowe przed tą osobą dodając jego adres IP do blokowanych tym samym nie będzie mógł wyrządzić Państwu szkody.

Z informacji jakie udało się uzyskać za pośrednictwem Internetu to fakt, iż podany adres IP jest adresem stałym z sieci kolnet.eu z lokalizacji Czechowice-Dziedzice.

Wszystkich Państwa, którzy są w stanie wskazać osobę, która kryje się pod tym adresem IP 88.135.175.228 proszeni są o kontakt email: kontakt@sensbit.pl.

Swoje serwisy mogą Państwo zablokować przed włamywaczem również dodając podany niżej kod do pliku .htaccess w głównym katalogu serwera, gdzie znajduje się Państwa sklep lub inny serwis.

order allow,deny
deny from 88.135.175.228
allow from all
Loading...