Licencja na moduły autorstwa Tomasza Dacka (Sensbit.pl)

Licencja dotyczy korzystania z modułów Sensbit na wskazanej domenie, w której zainstalowane zostało oprogramowanie sklepów internetowych PrestaShop w wersji 1.5, 1.6 oraz 1.7.

W ramach licencji użytkownik, który staje się jej posiadaczem po złożeniu zamówienia w sklepie sensbit.pl, otrzymuje do dyspozycji panel, skąd może pobrać zakupiony moduł w formie spakowanej zip, który należy zainstalować w sklepie na oprogramowaniu PrestaShop. Okres w jakim może tego dokonać ściśle powiązany jest z czasem trwania licencji.

Ograniczenia licencji

Instalacja może być przeprowadzana tylko i wyłącznie w domenie, na którą została wykupiona licencja.

Licencja jest ściśle powiązana z modułem oraz domeną sklepu. Wersja PrestaShop, wersja PHP czy inne parametry sklepu nie są ograniczone licencją, a jedynie wymagają odpowiedniego przygotowania plików (pobrania odpowiedniej paczki zip ze sklepu).

Przykładowo kupując licencję na moduł Integracji z Inpost.pl od Sensbit.pl na domenę sensbit.pl kupujący otrzymuje licencję w ramach, której pobiera daną paczkę zip z modułem na odpowiednią wersję PHP zainstalowaną na serwerze gdzie posiada sklep. Jeśli w chwili zakupu, sklep działa na oprogramowaniu PrestaShop w wersji 1.6 i planowana jest aktualizacja do 1.7, to po zmianie wersji PrestaShop nie są konieczne żadne działania w tym również zakup nowej licencji. 

Jeśli w trakcie korzystania z modułu ulegnie zmiana wersji PHP na serwerze, gdzie zainstalowany jest sklep PrestaShop konieczne będzie usunięcie poprzednich plików modułu z serwera oraz wgranie nowych, odpowiednich dla nowej wersji PHP. Nie powinno się modułu odinstalowywać, a jeśli moduł został odinstalowany to po wgraniu nowej paczki moduł należy ponownie zainstalować. 

Czas trwania licencji

Podczas zakupów licencji w sklepie można wybrać czas trwania licencji.

W przypadku np. licencji 12 miesięcznej, czas jej trwania liczony jest od momentu opłacenia zamówienia i trwa dokładnie 12 miesięcy.

Po upływie tego czasu w celu przedłużenia licencji należy dokonać ponownego jej zakupu.

Po upływie czasu trwania licencji moduł zostaje wyłączony i przestaje działać. W celu ponownej jego aktywacji wymagany jest zakup nowej licencji. 

Licencja, a aktualizacje i wsparcie autora

Razem z licencją użytkownik otrzymuje pełen dostęp do aktualnych wersji modułów wraz z możliwością kontaktu bezpośredniego w ramach tak zwanego wsparcia Sensbit.

Za pobranie aktualizacji nie są naliczane żadne opłaty. Zalecamy więc posiadać zawsze aktualną wersję modułu. Jak zaktualizować aktualizację można przeczytać tutaj.

Wsparcie Sensbit

Licencja upoważnia użytkownika modułu do bezpośredniego kontaktu z autorem zakupionego modułu.

Autorem wszystkich modułów jest Tomasz Dacka, a kontakt z nim uzyskujemy poprzez formularz dostępny w konfiguracji modułu.

Loading...