Rezygnacja z pobranego oprogramowania

  1. Zgodnie z art. 38 pkt 13 ustawy "o prawach konsumenta" z dnia 30 maja 2014 r. ze zwrotu wyłączone są treści dystrybuowane w postaci cyfrowej, które nie są zapisane na nośniku materialnym.
  2. W momencie dokonania zakupu za pośrednictwem Sklepu Sensbit, tuż po zatwierdzeniu płatności za zamówienie, otrzymują Państwo w wiadomości e-mail linki do pobrania zakupionego oprogramowania w postaci cyfrowej niezapisane na nośniku materialnym.
  3. Na pobranie oprogramowania mają Państwo 14 dni od potwierdzenia zamówienia, a z linków można skorzystać maksymalnie 3 razy.
  4. Pobierając zakupione oprogramowanie tracą Państwo prawo do rezygnacji z oprogramowania.

Rezygnacja z zapłaconego, lecz niepobranego oprogramowania:

  1. W przypadku gdy oprogramowanie nie zostanie pobrane, mają Państwo prawo do otrzymania zwrotu płatności za oprogramowanie w terminie 14 dni od daty złożenia zamówienia w Sklepie Sensbit.
  2. W celu otrzymania zwrotu zobowiązani są Państwo dostarczyć pocztą elektroniczną na adres sklep@sensbit.pl, wypełniony formularz odstąpienia od umowy.
  3. Po otrzymaniu formularza zwrotu, sprawdzimy czy oprogramowanie nie zostało pobrane (logi serwera i wysłane wiadomości przez sklep do klienta) i w przypadku prawidłowości wystawimy Fakturę Korektę do wystawionej Faktury VAT sprzedaży.

Dlaczego nie mogą Państwo zwrócić pobranego oprogramowania?

Nasze oprogramowanie, chronione jest polskim i międzynarodowym prawem autorskim o ochronie praw własności intelektualnej, a do jego użytku otrzymują Państwo licencję. Licencja ta powiązana jest z 1 daną domeną/subdomeną/komputerem. Szczególnie nieodpowiednie byłoby zakupienie oprogramowania, zrobienia jego kopii i żądania zwrotu kosztów za jego zakup. Dlatego też zgodnie z ustawą, treści (oprogramowanie) dystrybuowane w postaci cyfrowej, niezapisane na nośniku materialnym jak ma miejsce w naszym sklepie, wyłączone są z ustawowego prawa do zwrotu. Tym samym zakupując i pobierając nasze oprogramowanie, zgadzają się Państwo dobrowolnie na pozbawienie prawa do odstąpienia od umowy.

Formularz odstąpienia od umowy

W przypadku gdy oprogramowanie nie zostało jeszcze pobrane, a chcą Państwo zrezygnować z zamówienia, prosimy przesłać nam wiadomość e-mail o treści:

Adresat: [w tym miejscu proszę wpisać dane firmy, na które została wystawiona Faktura VAT]

Niniejszym informujemy o odstąpieniu od umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną, zawartej w dniu [tu data zamówienia], na następujące przedmioty usługi: [tu dane konkretnego oprogramowania/modułu] oraz prosimy o zwrot środków na rachunek bankowy, z którego dokonano zapłaty za Fakturę VAT nr. [tu numer faktury, która dotyczy zwracanego zamówienia] oraz o przesłanie do nas korekty wymienionej faktury.

Jednocześnie informujemy, że oprogramowanie nie zostało przez nas pobrane i nie wykonaliśmy jego kopii, co może być podstawą na mocy, której możemy odstąpić od ww. umowy według regulaminu Państwa sklepu jak i również obowiązującego prawa.

[Dane osoby, odstępującej od umowy]

Loading...